вівторок, 30 червня 2015 р.

КУЛЬТУРА ВОЮЄ!!!Владислав Мороко


Ще в минулому році я видав низку мобілізаційних наказів. Згідно одному з них я, та чотири концертні бригади, в час Ч+5 діб вже мають проводити концерти на різних ділянках фронту.
Втім ми вирішили не чекати так довго…

Фронтові концерти… Ще з дитинства вони завжди асоціювалися з фільмами про війну, коли файні голосами артисти вітали мужніх воїнів. І сприймалося все це як гарна казочка про події яких вже ніколи не буде. Та і чого б їм бути – ми ж живемо в часи посттоталітарні, в період розквіту демократії, перемоги гуманістичної ідеологій над усіма іншими. Та і де ті вороги? На півночі та сході – «брати», на заході, хоч і не до кінця зрозумілі, але ж друзі, на півдні взагалі курорт!
І не хотіли слухати пересічні громадяни ані істориків, ані націоналістів, що всі роки новітньої історії попереджали – поруч лютий ворог, що всім своїм нутром ненавидить все наше. Готовий за будь якої можливості знищити, розчавити, стерти з лиця землі все, що має відношення до українства. Та що там готовий – він робив це останні століття! Але заколисували екрани телевізорів, нашіптували платні агітатори, запевняли доморощені пророки – все спокійно, не варто сіпатися
Але заколисували екрани телевізорів, нашіптували платні агітатори, запевняли доморощені пророки – все спокійно, не варто сіпатися. І прийшла до влади ціла армада «нових» володарів зі святою впевненістю, що можуть роздерти, розпродати, обікрасти країну, і нічого їм за це не буде – бо ж за спиною ще більший крадій та тиран, який коли треба ще й захистить! І крали… Мільйонами, мільярдами – забили золотими батонами власні палаци, запродали країну.
Але піднялися люди! Прокотилася країною Революція Гідності. Ми перемогли, тиран втік. Здавалося – все! Заживемо! Ан ні! «Добрий» сусід пішов війною. І хай там як її називають офіційно – це війна. Двадцята за рахунком  російсько-українська війна!
І всі ті, хто любить Україну, хто мріє про майбутнє своїх дітей встав на захист – взяв зброю в руки, пішов добровольцем, почав лагодити розбиту техніку, збирати допомогу війську…
Не залишилися осторонь і митці – почали робити те, що вміють краще за все – власним талантом запалювати серця, підтримувати бійців піснею, музикою, танцем.
Свій перший фронтовий концерт ми зробили ще влітку 2014 р. Тоді, під Мелітополем найкращі голоси Запорізької обласної філармонії виступили пере бійцями 30 механізованої Новгород-Волинської. А після концерту наші хлопці пішли у бій – і погнали ворога, і звільнили Савур-могилу, і…
Але війна страшна та люта. Потім був Іловайськ, ДАП, Мінськ. І начебто все затихає, і начебто мир. Але Північна орда завжди була підступною – і бій триває. А тому тривають і наші Фронтові концерти.
І головне – ми отримали підтримку! І яку! Перші особи підтримали ідею фронтових концертів. Так з’явилася програма Мінкульту – «Зброя культури». Завдяки Віце-прем'єр-міністру з гуманітарних питань — Міністру культури В’ячеславу Кириленко вона почала наповнюватися змістом. А за підтримки народного депутата України Ігоря Артюшенка стала можливою і в Запорізькій області. Саме ці люди зробили все можливе, щоб запропонована БФ Лебедією на чолі з Любов’ю Мороко культурно-мистецька акція Патріотична Героїка поїхала до вояків, що захищають східні кордони Цивілізованого Світу!
І знову провідні артисти Запорізької філармонії поїхали на фронт. І знову дарують свій талант і воякам, і місцевим мешканцям, і тим, хто тікаючи від війни. знайшов свою домівку в нашім краї.
Ми горді тим, що нам вдалося протягом червня місяця провести концерти та патріотичні акції в Оріхові та Розівці,  в Камиш Зоре та Приазовських територіях області. Сотні вояків ЗСУ, Національної Гвардії, Державної Прикордонної служби, тербатів та добровольців почули кращі голоси. Ми вдячні Любові Малицькій, Юлії Яксі, Миколі Квєткову,
Людмилі Ураковій, Ярославу Ніколаєву, Ользі Беженарь, Іоанні Крещук, Вікторії Терещенко, Наталії Балабан, Ользі Пацернюк, Віктору Храмову, Вікторії Медвідь, Ірині Скляренко, артистам балету козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» і всій Запорізькій обласній філармонії на чолі з Іриною Конаревою
за концертну програму. Ми дякуємо ГО «Запорізьке обласне громадсько-політичне об’єднання  «Українська справа» та ВГО «Самооборона Майдану» за допомогу в проведенні акцій.
І головне – ми вдячні нашім захисникам, за їх усмішки та вигуки «браво»! Ми пишаємося Вами – наші Захисники! Слава Україні!

PS А коли втомлені, але щасливі, ми поверталися після фронтових концертів додому, то на одному з блокпостів були зупинені, і звісно ж пропущені далі, мужніми чоловіками, що зі зброєю в руках, захищають місто. Напевно не варто казати, що то були працівники музею, що на Хортиці. Культура воює!!!


 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар